Cilji | Komu je namenjeno | Področja | Vpis v bazo | Vrsta podpore | Razlogi | Kompetentnost koordinatorja | Kontakt
Cilji iniciative
- vzpostavitev ažurnega seznama ponudnikov potrebne infrastrukture in opreme (ponudba)
(v primeru potrebe so jo v čim krajšem času možni zagotoviti individualno ali v sklopu večjih konzorcijev) - vzpostavitev ažurnega seznama interesentov (povpraševanje)
(kaj so ali morda bodo dejanske potrebe, kje potrebujejo pomoč in podporo morda tudi izven zapisanih področij) - vzpostavitev enotne kontaktne točke z ažurnimi podatki in kompetentno koordinacije ponudnikov in interesentov v podporo državnih organom za zajezitev in obladovanje epidemije COVID-19.
Komu je iniciativa namenjena
- ponudnikom potencialno potrebne krizne infrastrukture, opreme in storitev (PONUDBA), ki so sposobna v čim krajšem času to zagotoviti individualno ali v sklopu večjih konzorcijev, in imajo znanje, izkušnje in zmogljivosti na omenjenih področjih,
- interesentom (POVPRAŠEVANJE), ki bi morda omenjeno infrastrukturo, opremo ali storitve potrebovali, in bi jim kakršnakoli pomoč pomagala pri reševanju nastale situacije.
- predstavnikom državnih organom v podporo zajezitve in obvladovanja epidemije COVID-19 (npr. Medresorska delovna skupina za sprejem, pregled in vrednotenje ponudb zaščitne opreme, MORS, MGRT, Urada RS za zaščito in reševanje)
Področja strokovnosti in zmogljivosti
- zagotavljanje stavbnih zmogljivosti za različne namembnosti, kot so osamitev in kratkotrajno bivanje okuženih, bivanje oskrbovalnega osebja, laboratorijske in diagnostične enote, »čisti« prostori, kot so npr.
- mobilne in hitro sestavljive modularne bivalne enote,
- sistemi hitre gradnje oz. modularni gradbeni deli, s katerimi bi lahko pripomogli k hitri izgradnji zahtevanih stavb,
- preurejanje obstoječih stavb (npr. šole, vrtci, fakultete, drugi javni prostori).
- modularne proizvodne linije, ki bi lahko zapolnile vrzel v prekinjeni vrednostni (dobavni) verigi,
- 3D tiskalniki za izdelavo potrebnih ali rezervnih delov (npr. izdelava ventilov)
- stavbni sistemi, kot so npr.
- sofisticirani sistemi ogrevanja, hlajenja in klimatizacije bolniških, laboratorijskih, kirurških ali drugih čistih prostorov kot tudi ostalih prostorov bivanja,
- zbiranje, čiščenje, distribucije in rabe vode ter ravnanja s sivo in črno vodo,
- tehnični plini in njihova uporaba,
- sistemi upravljanja z energijo, vodo in zrakom, tehničnimi plini,
- dislocirane proizvodnje električne energije,
- zagotavljanje interierja v namestitvenih prostorih,
- elementi za ravnanje z različnimi vrstami kužnih odpadkov,
- mobilne enote ali oprema za vzdrževanje / kontrole notranjega okolja…
- vzdrževanje in upravljanje posebne opreme in sistemov.
POZIV za vpis v BAZO PONUDNIKOV (DOBAVITELJEV) ali INTERESENTOV infrastrukture in opreme
Vpisane podatke bomo uporabili za doseganje ciljev iniciative, hkrati pa bodo namenjeni tudi za hitro iskanje in vzpostavitev stika med morebitnimi ponudniki in interesenti.
Ob kliku na gumbe boste preusmerjeni na spletno stran TECES, ki je tudi koordinator SRIP PSiDL.
Pri obeh bazah bomo od zainteresiranih zahtevali:
- naziv in naslov podjetja, davčna številka,
- kontaktno osebo (funkcija, e-naslov, prenosni telefon, ali dosegljivost preko socialnih omrežij),
Baza ponudnikov
- vaše zmogljivosti (na kratko kakšne je vaša vloga in vaše zmogljivosti s področja razvoja, proizvodnje, namestitve, dobave, inženiringa, vzdrževanja, projektiranja ali drugo),
- ponudbo (obstoječe zaloge posameznih komponent, naprav in sistemov in njihov namen, ter kaj ste sposobni dobaviti in realizirati v roku 14 do 30 dni, in kaj kasneje ter v kakšnem roku).
Baza interesentov
- vaše potrebe (na kratko kakšna je vaša vloga, kakšne so vaše potrebe, kjer potrebujete pomoč in podporo).
Kakšno vrsto podpore in koordinacije nudimo?
- identifikacija, pridobitev in vzdrževanje
- seznam ponudnikov potencialno potrebne infrastrukture, opreme in storitev, ki imajo znanje, izkušnje in zmogljivosti na omenjenih področjih.
- seznam interesentov, ki bi morda omenjeno infrastrukturo, opremo ali storitve potrebovali, in bi jim kakršnakoli pomoč pomagala pri reševanju nastale situacije.
- strokovno kompetentna podpora in koordinacija vključenih podjetij, raziskovalnih ustanov in državnih organov (npr. medresorska delovna skupina za zajezitev in obvladovanje epidemije COVID-19)
- podpora in usklajevanje potreb državnih organov.
Podpora je za zainteresirane brezplačna, spada pa med (izredne) aktivnosti partnerstva na področjih strokovnega delovanja SRIP PSiDL z namenom čim hitrejšega usklajevanja in vzpostavljanja stikov med deležniki, ki bi to podporo potrebovali v aktivnostih zajezitve epidemije COVID-19.
Razlogi za predstavljeno iniciativo
Zavedamo se, da v iniciativo vključena infrastruktura, oprema in podporne storitve v tem trenutku morda niso na vrhu seznama prioritet, temveč so potrebnejše maske, respiratorji in druga oprema, ki zagotavlja takojšnjo zaščito najbolj ogroženim. Iskreno si želimo, da tudi v prihodnosti ne bo potrebna.
Kljub vsemu je danes zelo težko podajati ocene stanja, v katerem bomo v prihodnjih dnevih, tednih ali mesecih. Težko bi si odpustili, če bi čez čas ugotovili dejansko potrebo po tej infrastrukturi, opremi in podpori, in da navkljub vsej strokovnosti, razvojnim, proizvodnim in podpornim potencialom našega partnerstva in članov, nismo naredili nič oziroma da smo prepozni.
Dejanska potreba lahko nastane
- bodisi na strani državnih organov odgovornih za zajezitev in obvladovanje epidemije COVID-19,
- bodisi na strani kogarkoli drugega, ki bi mu morda naša podpora pospešila ali pomagala pri reševanju nastale situacije (npr. posamezni zdravstveni domi, bolnice, mestne skupnosti, podjetja ali drugi) .
Verjamemo, da je posebej v nastali situaciji biti bolje pripravljen kot premalo. Srčno upamo, da se bodo potrebe po takšni infrastrukturi, opremi in podpori v prihodnosti izkazale kot nepotrebne, v primeru da bodo, pa bo štel vsak dan, s katerim lahko pohitrimo zajezitev epidemije.
Kompetentnost koordinatorja
V SRIP PSiDL sicer nismo bili ustanovljeni s ciljem podpore podobnim situacijam, temveč podpori reševanja globalnih razvojnih izzivov slovenskega gospodarstva in ustvarjanju sinergij povezovanja med podjetji, raziskovalnimi organizacijami in državo. Le kdo iz civilne sfere pa je bil?!
Vendar to še ne pomeni, da se nismo sposobni trenutnim razmeram prilagoditi in na podlagi izkušenj, obstoječih povezav in infrastrukture partnerstva pripomoči k nastali situaciji.
Vodstvo SRIP PSiDL in vključenih koordinatorjev TECES, TIGR in GZS ZLPI zato menimo, da smo
- kot povezovalec več kot 81 slovenskih podjetij, raziskovalnih organizacij in drugih deležnikov s področja trajnostnih in pametnih stavb, gradnje stavb, interierja, pametnih naprav in sistemov, naprav za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje in klimatizacijo, naprav in sistemov za oskrbo in upravljanja stavb z energijo …, skupaj z več kot 34.206 zaposlenimi, ki skupaj ustvarijo 9.46 mrd € čistih prihodkov od prodaje, ter
- kot izvajalec Strategije pametne specializacije Slovenije in nosilec večjih slovenskih razvojnih partnerstev
ustrezno usposobljeni in lahko prevzamemo strokovno kompetentno koordinacijo slovenskih partnerjev na področjih iniciative.
Kontakt na strani SRIP
Prosimo, da nas naslavljate predvsem preko e-pošte, saj preko telefonskih linij morda ne bomo dosegljivi.
E: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.
T: +386 2 333 13 50
M: +386 41 904 653 (samo v nujnih primerih)