Vsebina poziva in osnovni opis projekta ter
Ministrstvo za obrambo RS (MORS) je 14. marca 2023 objavilo Javni poziv zainteresiranim subjektom za sodelovanje pri izvajanju razvojno-raziskovalnih in inovacijskih projektov z namenom povečanja tehničnih/tehnoloških zmogljivosti obrambnega sistema RS. Na seznamu 16 RRI projektov se pod zaporedno številko 6 nahaja RRI projekt »Razvoj pametnih premestljivih infrastrukturnih kapacitet na podlagi študije izvedljivosti (PamPIK 2)«.
Projekt »PamPIK 2« bo nadaljeval aktivnosti v septembru 2021 zaključene RR študije izvedljivosti »Pametne premestljive infrastrukturne kapacitete – PamPIK« (v nadaljevanju: Študija Osnovni namen projekta PamPIK 2 je razvoj novih rešitev in tehnoloških demonstratorjev po strateških razvojnih področjih premestljivih baz (razvojnih misij).
Z namenom vmesnega eksperimentiranja in potrjevanja razvoja tehnologij in vmesnih rezultatov se bo vzpostavilo eksperimentalno okolje v obliki testnega laboratorija PamPIK znotraj vojašnice Generala Maistra v Mariboru. Eksperimentalni laboratorij je ključen za demonstracijo razvitih tehnologij v relevantnem okolju, hkrati pa podpira tudi vse relevantne aktivnosti razvojnih misij (dolgoročnih razvojnih usmeritev) od nizkih do visokih TRL: demonstracija in preizkušanje na novo razvitih tehnologij in rešitev na celoviti in sistemski ravni ter v pogojih interakcije več rešitev in tehnologij.
Zaenkrat se je oblikovalo 8 razvojnih misij – dolgoročnih razvojnih usmeritev:
- Pametno načrtovanje in upravljanje baz,
- Zelena proizvodnja, pretvorba in shranjevanje energije,
- Električna mikro omrežja,
- Toplotna, hladilna, klimatizacijska in prezračevalna tehnika,
- Ravnanje z vodo in odpadki,
- Skoraj nič energijske in trajnostne premestljive pametne stavbe,
- Notranje okolje stavbe,
- Krovna misija: Pametna energetsko učinkovita baza
Tekom izvajanja strategije PamPIK in projektov se je identificiralo še dve potencialni področji; razvojni misiji Logistika in Kibernetska varnost v povezavi z IKT. Glede na zaznane potrebe v projektu se lahko doda še nove razvojne misije.
V prilogi se nahaja celotno besedilo poziva TECES s predvidenimi okvirnim načrtom dela, ki je pripravljen na podlagi javnega poziva MORS in temeljitega poznavanja nacionalnih in mednarodnih projektov na tem področju.
Rok za oddajo interesa sodelovanja in vpis v bazo zainteresiranih partnerjev
Vse partnerje z ustreznimi referencami in kompetencami vabimo, da oddajo svoj interes sodelovanja z vpisom v bazo zainteresiranih partnerjev.
Zainteresirane subjekte bomo po roku v kratkem obvestili o nadaljnjih korakih, ki jih bomo izvedli za vzpostavitev ustreznega in kompetentnega konzorcija.
Dosegljivost strokovnega gradiva
Sam poziv MORS in tudi poziv TECES se navezujeta na tudi na projekt ALENOS in PamPIK.
Če želite prejeti želeno strokovno gradivo vas pozivamo, da zanj zaprosite z izpolnitvijo obrazca za oddajo prošnje po prejemu željenih strokovnih gradiv v povezavi z aktivnostmi TECES in partnerstev pod njegovim okriljem.
Po izpolnitvi obrazca bomo vašo prošnjo ustrezno obravnavali in vam odgovorili v najkrajšem možnem času. V primeru, da bo vaša prošnja ustrezna, vam bomo želeno gradivo posredovali po elektronski pošti ali omogočili dostop.
OPOZORILO: Ob tem vas prosimo, da prejetih gradiv ne posredujete tretjim osebam in gradiv v celoti ali deloma ne objavljate javno ali javno prikazujete brez soglasja TECES, avtorjev in naročnikov gradiva.
Dodatne informacije
Kontaktirajte nas. Z veseljem bomo skupaj pregledali možnosti podpore TECES.
Goran POTOČNIK ČERNE .:. E: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled. .:. M: +386 40 629 622 .:. T: +386 2 333 13 53
PRIDRUŽITE SE NAM.
Ali vas zanima več o možnostih pristopa v TECES in vključevanja v aktivnosti partnerstev in projektov pod okriljem TECES?
Pokličite nas. Z veseljem vam bomo predstavili možnosti sodelovanja s TECES glede na vaše interese.
E: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled. .:. T: +386 2 333 13 50